Sunday, 23 September 2012

Ne var ne yok?! Kedüsler // special edition (=^.^=)Evet suçluyum yine.

Arayı çok açtım.

Her zamanki gibi.

^_^

Bu özür faslını hızlıca geçiyorum zira yüzüm kalmadı =)

Kendimi affettirmek için 10 dakikada bi video hazırladım sizlere ^_^ Bu da yeni seri olacak üşenmezsem! Masaüstü Saçmalıkları!

Bilgisayar başında otururken kucağımdan kedi eksik olmuyor tahmin edersiniz ki... Bu da her gün ayrı macera demek... Ben de kaydetmeye başladım bu maceraları =)

 Pazar gününüzü Mumuk Efendi şenlendirsin bakalım!Şapşik ya!


Efenim iş güç derken zaman nasıl geçiyor anlamadım. İrili ufaklı bir şeyler yapıyorum, kocik websitemi açmadan paylaşmak istemiyorum ama :/ O yüzden şikayeti/sitemi olan varsa kendisine bildirsin lütfen. ( Hooop sıyrıldık )

Evdeki kedi sayısını artık telafuz edemiyorum iki basamaklı sayılara geçtiğimizden beri. Torunlarımdan birine süper bir yuva bulduk ama diğerleri kaldılar başımıza! Bu arada bir tane de minnak mı minnak bir bebik kurtarmıştık şöyle bir tip;Onu da Ankara'ya götürdük, yeni evine, üvey kardeşine alışabilirse şahane olacak.

Bizim torunlar da baya büyüdü ve şu an en çirkin dönemlerini yaşıyorlar... Bir kaç aya kalmaz tosunlaşırlar kuzucuklarım...


Torunlar, anneleri Sushi ve mecburen Sissy'yi ( hanfendi kendini süt anne ilan ettiğinden beri yavruların manyağı oldu! Bir dakika ayrı kalamıyor!) gündüzleri evin bahçesine salmaya başladık... Benim için büyük cesaret açıkçası ama ev artık yaşanılabilirlikten çıktığı için mecbur kaldık. Açıkçası onlar zaten bayıla bayıla çıkıyorlar, hatta ben içeride tutmakta oldukça zorlanıyordum diyebilirim... Şimdilik evden pek uzaklaşmıyorlar ama kedi milletini iyi tanıdığımdan bunun asla garantisi olmadığını biliyorum... Neyse ki oturduğumuz site genel anlamda hayvansever, herkesin köpeği kedisi var, sokaktakiler bile dobi dobi, dandik mama alırsan beğenmiyorlar falan. O yüzden içim bir nebze de olsa rahat. Şimdilik geceleri soğuk oluyor diye içeri alıyorum (gıcık oluyor tipsizler) ama en kısa zamanda bahçede onlara korunaklı bir yer yapalım diyoruz... Çünkü biliyorum bir kaç ay sonra toplayamicam zillileri her gece her gece... Du bakalım...


Geçen gün sitenin köftecisinin önünden geçiyordum bir tosuncuk gördüm ve dükkanın sahibinden öğrendim ki kendisi 4 senedir orda yaşıyormuş... Benim evdekilerden mutlu ve şişman görünüyordu ^_^

Bir maceraya atıldık bakalım...


Ha tabii bu arada evini açmak isteyen olursa elbette ki en iyisi o olur... Ama artık o kadar eminim ki tekir oldukları için yuva bulamayacaklarına... İnanır mısınız bana hala "Nana'yı vermeyi düşünür müsün?" diye soran var! Yuh artık! Sırf siyam diye... Bilmiyolar ki en problemli, depresyona meyilli, hassas kedimiz o... Üstelik kaç sene olmuş bizimle yaşıyor, ben o hayvanı niye ayırayım yuvasından? Niye vereyim ben çocuğumu? Saçma sapan işler... Neyse sinirlenmicim...


Videoydu, yazıydı derken sabahı bulduk bu arada... :S Yarın da çok işim var... Bu aralar çok yoğunum ama hiç şikayetçi değilim açıkçası... Okul bittiğinden beri boş geçen 1 dakika bile rahatsız eder oldu beni... Yeni mezun kafası herhalde...

Neyse.

Bi gecede iki ayrı posta hazırladım artık affetmişsinizdir beni? ^_^peace.


nora8 yorum:

missipisi said...

videoya ve kedilere bayıldım!! bizim evin kendi bahçesi var. o yüzden çok şanslıyız. ve bahçede 2yken kedi sayımız 7ye çıktık birden bu yaz. korunaklı yer gerçekten çok iyi oluyor. kediler mutlu mesut yaşıyorlar.

Gökkuşağı Dosyası said...

Selamlar.:) "O kadar eminim ki tekir oldukları için yuva bulamayacaklarına" demişsiniz, o yüzden yorum yazma gereği hissettim.:) Bizim sitedeki (Bodrum'da)kedi YEDİ TANE(!) doğurdu ve hepsi karbon kopya tekirler. Beyazları falan da yok, bildiğin sıska tekir. İlanlar hazırladım ben, astım oraya buraya. Eş dost "Amaan sokaklar yavru dolu, kim ne yapsın bunları, gösterişli de değiller" dedi ama üç tanesini sahiplendirdik bile. Yedi taneden üç tanesi kurtulmuş oldu, bu bile kardır diye düşünüyorum. Hiç umutsuzluğa kapılmayın bence. :)
Sevgiler.

yıldız said...

mumuk benim favorim ikinci cappy çok tatlıveletler yaw. yuvalandırma konusunda gözünü korkutmayayım biraz geç kalmışsın gibi insanlar genelde 3 haftalıkken kedileri istiyor. olumlu düşünelim inşallah senin kadar sevecek güzel yuvaları olur

Seker Kedim said...

Welcome the homeeeee :))

Seda said...

Allahımmmm yerim o minnak fasulyeleri ben ya! Nur bunlar çok kuzu çoook!! Videoda Mumuk pıtırcığı yine yapmış yapacağını; şapşik :)

Tüm aileyi özledim, kuzulara nasıl bir yer ayarlayacaksın bakalım bahçenizde, merak ediyorum.

Öperim kocamaaaaannn!

weba said...

Allahmmmmmm o mumuk efendinin patilerini öpe öpe yerim yaa eşek!
:)

Tekir kedilerin şansızlığı böyle oluyor ya. En yakın arkadaşımın kedisinin yavruları oldu. Kedi hamileyken arkadaş çevremizden bir sürü " kesinlikle ben bi tane alacağım!" diyen tipler "ya tekir, işte sokak kedisi, ya cins olsaydı keşke." muhabbeti yapmaya başladılar. Hayır anlamıyorum bu nasıl bir salaklık Nora! Zaten biliyordun en başta cins olmayacağını. Onu geç bu insanlar orada burada her konuda ayrımcılığa lanet ederler ama kendileri kedi alacağı zaman cinsine takarlar. İnsanlar garip ve salak!

pinosh said...

1 gecede 2 post yaparak beni benden aldın, darısı başıma diyorum :) yalnız o mumuk da şapşilerin şapşisi olsaymış :)

heidi said...

Bu yazını görmemişim. Evin o şenlikli hali ne güzeldir çok imrendim. Biliyorsun bizim Sıdıka yı (tekirdi kendisi) kimse almak istememişti. Ben yazlıkta alıştırdım bizim kızı bahçeye. Ama dediğin gibi belli bir dönemden sonra zapetmek çok güç oluyor. Kolaylıklar diliyorum sana.