Friday, 23 May 2008

Final ve Ötesi
Türküm.Doğruyum.Eurovision-severim.


Hayatımın herhangi bir alanında yürüyen bir klişe gibi görünmek istemem ancak mevzu bahis Eurovision olduğunda tabir-i caiz ise kralını tanımam. Birkaç gün öncesine kadar defalarca dinleyip, gittikçe daha çok sevdiğim "Deli" dün gece yarı-finali son anda geçince ben de hafiften kendimden geçtim :) Türk kimliğimin yol açtığı göğüs kabarması, onur ve haysiyet meselesine küçük yaşta dönüştürdüğüm eurovision çılgınlığı, mor ve ötesi, hiç susmadığı için bütün show u kaçırtan Bülent Özveren... Küçük bir dünyam var kabul ediyorum.
Rimi-rimi-ley gibi dünya dışı bir dilde ve dünya dışı bir tipsizlikte aday çıkartmayı başaran sevgili TRT bu sene nasıl olduysa mantıklı bir yaklaşımla Mor ve Ötesi'ni seçip dün geceki ziyafeti yaşattı bize. Alkış, kıyamet.
WoW'dan kankalarımız olan sevgili Erla ile Valli, kendi ülkelerinden bize oy bile gönderdi :) Aslında şarkıyı da çok beğenmişlerdi ancak ilk tepkileri : "OMG Turkey rocked !!! But what the fuck did he just say?" şeklindeydi =). Hiçbir yetkili bana sormadı ama sorsalardı, böyle güzel bi parçayı orda türkçe söyleyerek harcamayın derdim.. Neyse, biz de boş durmadık, İzlandaya gönderdik oylarımızı şarkıları pek tarzımız olmasa da. Birbirimizi taşıdık finale çığlıklar atarak.


Unutmadan, şunu söylim: Lütfen artık Türkiye, Yunanistan'a hayvanımsı puanlar vermeyi bıraksın lakin onlardan bize zırnık çalışmıyor. Tamam kardeşiz, politik kaygılardan uzağız halkcanak ama bu bir yarışma ! Bizi sevmeyip onlara oy gönderen yeterince rasist varken bize ne oluyor yahu? Üstelik Timbaland'in şarkısından arak ritmiyle, "wannabe britney spears" kılıklı bi tiplemeye söylettikleri şarkıya, rica ediyorum, oy vermeyin. (kaptırdım gidiyorum ben =))


Bu manyaklığın bir ucundan tutmak isterseniz, ve bir oy da ben atayım derseniz İzlanda'yı tavsiye ederim, efendi çocuklar, üstelik klipleri de pek komik olmuş. Bakınız : İzlanda


Yarın gece finalde ben yine "deli"ricem. Sizleri de beklerim. Herhangi bir derece alamazsak, kazanan her kimse onla ilgili nefret dolu bir blog gireceğimi tahmin ediyorum.


Go Turkey GoGoGo !!!!!

cheers.

nxx.

0 yorum: