Friday, 22 November 2013

Kaç olduk?

Etrafımdakilerin bana en sık sordukları soru:

"Evdeki pati sayısı kaç oldu şimdi?"

Mumuk The Kuduruk

İki basamaklı rakamlara geçtiğimizden beri bu soruyu hep geçiştiriyorum, ya da *politically correct* cevaplar vermeye çalışıyorum. ;)Niye kasıyorsam?

3. kediden sonra zaten "manyak" gözüyle bakmaya başlamıştı herkes bize... ^_^

İşin aslı şu; hani siz bir hamur işi yaparken alabildiğine un koyuyorsunuz ya, heh biz de işte evimiz alabildiğince sokaktaki muhtaç durumdakilere açıyoruz kapımızı. ^_^

Ama artık bahçeli bir evde oturuyor olduğumuzdan, eskisi kadar zor olmuyor... Çoğu evi otel gibi kullanıyor zaten. Mesela Sushi zillisi artık sadece yemek yemek için uğruyor, iki sevdirip kaçıyor. Bazı günler gelmiyor bile...

Torunlardan sadece Avatar eve bağlı çıktı... O da garip bir bağlılık... Üst kapının önünde "Açın şu kapıyyyaaaaa!" diye ağlar, açarız, koşarak çıkar... Hooop dışardan alt kapıya dolanır, "Bu kapıyı da açıııııaaaannn!"... Ta ki bizi hayattan soğutana dek, bu şekilde bütün kapıların önünde isyandadır kendisi...

Son ütücü - Avatar ^_^

Cappy-licious

Bu kadar çok evcil hayvanla yaşamak elbette herkese göre bir şey değil... Tek bir hayvanın bile size nasıl bir sorumluluk yüklediğini düşünün... Bildiğin mesai harcıyoruz eşimle... Benim stüdyom evimin alt katı olduğundan, yani işim gereği kendileriyle daha çok haşır neşir oluyorum :) Ama zorlukları yok dersem yalan olur.

Doğal ortamında Sissy :)

En büyük sıkıntı tabii ki, temizlik! O_O Aslında çocuklarımı bahçeye salmadan önce sadece tüy problemimiz vardı... Onlar döküyorlardı, ben temizliyordum. Sonuçta kedi gerçekten de temiz bir hayvanat türü :) Şimdiyse tüy sorununa ek olarak, özellikle kışın, bir de çamur sorunumuz eklendi :) Hadi köpüşlerin patisini siliyorum dışardan girdiklerinde falan ama sıkıysa kedüşlerinkini sil :) Herhalde denesem hastanelik ederler beni ahahah ^_^ Zaten 10 küsür kedinin günde 1586 kez eve girip çıktığını düşünürseniz, matematiksel olarak da mümkün değil bu yöntem :) (Hala tam kedüş sayısını söylemiyorum yalnız ;)) 

Nana, nam-ı diğer Nanik!

O sebeple daha kolay olan, evin ortasında duran vileda yöntemini kullanıyorum :) Her bir kedüş eve giriş yaptığında "Kakılmıştır benim adım...!" anlayacağınız... :)

Mumuk'un pencere Qeyfi ^_^

Bir de bu kudurukları bırakıp bir yere gidememek gibi bir durum var tabii ki... Eğer şehir dışına gidilmesi gerekiyorsa eyvah! Birimizin evde kalması şart... Tatil falan? Zaten mümkün değil!

Sushi & Zeus

Sadece kedüşler varken yine de bir kaç gün bırakabiliyorduk da, Zeus'la Lulu'yu evde bırakıp gitmek diye bir alternatifimiz yok :)

Lulu & Zebuşka

Dışarı çıkan bir kedinizin olmasının bir diğer güzelliği (!) de, size olan sevgisini gösterme biçimi olarak, hediyeler getirmesidir... :/


Ben ki, bu eve taşınmadan önce böcek görsem tavana zıplardım, artık tam bir Amazon kadını oldum diyebilirim... Yukarıda görmüş olduğunuz gibi zavallılar bizim kedilerin kadrajına girdikleri an, işleri bitiyor... " Annecim sen bize çok iyi bakıyorsun, al ben de sana bunu avladım!" hediyesiymiş bunlar... Bence düşünmeleri yeter, gerçekten getirmeseler de olur!!! >.<Aslında bu yazı daha çooook uzun sürer ama ben biraz yoruldum, şu Nanik gibi serileyim biraz koltuğa diyorum :) 

Siz de bu arada tahmin edin bakalım, evde kaç kişi olduk biz en son?

^_^

peace

nora


9 yorum:

hande bozbiyik said...

abi delirdim nasıl güzelllerrrr!!!!! çok özledim sizi de, kedişleri de, zeus'u da! henüz tanışmadıklarımı bile özledim! alllaaaam işallah hemen noralara giderim yarabbim! amin >_<

Loreathan Corellon said...

valla ben sormaya korkuyorum kaç kişi diye:) Yalnız tatili unutmak filan o nasıl iş lan olur mu öyle:D

Gökkuşağı Dosyası said...

Bu hayvanların sayısı sizin evinizin değil, gönlünüzün kocccamanlığıyla alakalı bence.:) Tanımasam da bayılıyorum ailenize, maşallah diyeyim.
Bir de şöyle bir gerçek var. Eşlerin "aynı" olmasından kaynaklanıyor bu popülasyonun artması. Sadece hayvan sever olmak da yetmiyor. Benim eşim de çok hayvan sever (aksi olsa iki dakika birlikte olamazdık zaten.:) ama şu an iki köpekliyiz fakat üçüncüyü getirmeye kalksam artık sorun çıkartır bana, biliyorum. Belki de bizim için iyidir, beni dengeliyordur, bilemiyorum...
Ama siz harika görünüyorsunuz, çok tatlısınız. :) Her şey gönlünüzce olsun, sevgiler. Eylül.

Filizİ said...

Nora,

Bayağı zamandır takip edemiyordum, (siz de Haziran da bu yana pek yazmamışsınız zaten) Lulu gelmiş görüşmeyeli galiba

yıldız said...

işte eşimde müstakil ev sonrası benim nüdusu artırmamdan feci tırsıyor:)
şu an bir tane ikinci geldi yuvalandırdık zor oldu kedi isteyen bulamıyorsunuz verirken duygusallaşıyorum :( dışarda beslediğim kediler var tabi kedilerden ötürü günlük yürüyüşslere zevkle çıkar oldum kedi sayesinde kilo verdim beee:))))
mumuk ve cappy favorim zaten demirbaşlar onlar :)
hepsine öpücüklerimi ilettim
kçpişlerde hakikaten güzeller ;)
onlarıda benim
çin mıncırın
bu arada kedi bir tane ama biDe tatile gidemiyoruz
aslında yakında aynı bizler gibi bi komşumolması gerekli;)
sevgiler

ginger's bazaar said...

Onları saymaktansa sevmek daha güzel ❤ Harika bi aile❤

Gece said...

Harikalar(sın)... Gerçekten zor iş yaptığın ama çok sevince insan o zor kısmından da keyif alıyor.

simple present tense said...

Çok güzelsiniz sizin evin fotoları yüzümü güldürüyor hep

Aphraell said...

ayyyy zeus'la sushi'nin fotosun ba-yıl-dım!